Pridajte sa ku kampani Living Land a pomôžte zmeniť poľnohospodársku politiku EÚ | WWF

Pridajte sa ku kampani Living Land a pomôžte zmeniť poľnohospodársku politiku EÚPosted on 03 April 2017
Living Land_jablka
© © Pixabay
Z našej krajiny miznú viaceré vtáčie druhy, motýle a včely. Príroda stále ťažšie nachádza priestor v čoraz intenzívnejšie obhospodarovanej krajine. Jednou z hlavných príčin tohto vývoja je nastavenie Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ, ktorá výrazne ovplyvňuje rozhodovanie poľnohospodárov. Tí sú dnes často stavaní pred neľahkú voľbu - intenzifikácia alebo bankrot.

Living Land

Môžeme to však zmeniť. Európska komisia spustila konzultáciu o budúcej podobe Spoločnej poľnohospodárskej politiky. Pri tejto príležitosti organizácie BirdLife Europe, WWF a EEB spustili kampaň Living Land (Živá krajina), ktorej cieľom je spojiť jednotlivcov a organizácie, ktoré požadujú zásadnú zmenu poľnohospodárskej politiky EÚ.
 
Zapojte sa do konzultácie Európskej komisie a podporte kampaň, ktorej cieľom je nová poľnohospodárska politika pre EÚ, ktorá bude spravodlivejšia, bude chrániť prírodné zdroje a podporovať zdravé potraviny.
 
JE TO JEDNODUCHÉ. Elektronický formulár vám umožní zaslať odpovede na 5 kľúčových otázok automaticky. Uistite sa, či s odpoveďami súhlasíte a kliknite na „ PODPORIŤ“.

Znenie otázok a odpovedí nájdete nad formulárom po kliknutí na „Podporte kampaň Living Land“. 

 
Ak máte hlbší záujem o poľnohospodársku politiku EÚ, máte možnosť zapojiť sa do procesu konzultácie v jej plnom znení (34 otázok). Môžete sa pritom inšpirovať našimi návrhmi odpovedí, ku ktorým máte k dispozícii zdôvodnenia.