© WWF Slovakia

#MojaHodinaZeme

v sobotu 28. marca si svet opäť pripomenie HODINU ZEME. Dominanty miest sa vtedy zvyknú symbolicky zahaliť do tmy a ľudia upriamia pozornosť  na to, čo môžu urobiť pre záchranu planéty. Tento raz to však bude iné. Nemusíme vidieť zhasínanie svetových pamiatok a neuvidíme ľudí na námestiach. Ostávame doma, aby sme mohli chrániť tých najzraniteľnejších. V čase šírenia koronavírusovej pandémie COVID-19 sa Hodina Zeme presunie do online sveta.

Čoraz viac si uvedomujeme, aká dôležitá je pre nás príroda, ako nám teraz chýbajú priatelia a fakt, že s nimi nemôžeme byť v prírode. Namiesto zhasínania chceme priniesť dobrú energiu a virtuálne prepojiť ľudí, rodiny, kamarátov, kolegov a organizácie spomienkami na spoločné chvíle v prírode.  

WWF Slovensko spúšťa výzvu “Spolu v prírode“ 

Chceme zaplaviť sociálne siete veselými fotkami ľudí, na ktorých sme boli spolu s priateľmi či kolegami v prírode v období pred vypuknutím pandémie COVID-19. Vtedy sme to považovali za samozrejmosť a dnes po tom túžime.

Ako sa môžete zapojiť?

Stačí, keď v sobotu 28.3. postnete na svoje sociálne siete: Facebook, Instagram či Stories svoju fotku s kamarátmi v prírode, keď ste ešte mohli byť spolu, pridáte hastag #MojaHodinaZeme #spoluvprirode a označíte @wwf_slovakia.
 
Budeme vďační všetkým, ktorí sa pripoja k tejto výzve a vyzvú aj svojich kamarátov, kolegov, či spriatelené organizácie a firmy.

Dôležité je upozorniť na to, že fotky sú spomienkou a dnes zostávame zodpovedne doma.
 
INSTAGRAM WWF SLOVENSKO