Migračné koridory sú v súčasnosti ohrozené nedostatočným a neadekvátnym plánovaním hospodárskeho rozvoja. Lineárna dopravná infraštruktúra, rozvoj miest, intenzívne poľnohospodárstvo, lesnícke a vodohospodárske postupy, často narušujú migračné koridory, spôsobujú dopravné nehody, znižujú reprodukčnú úspešnosť kľúčových druhov a efektívnosť ekosystémových služieb, od ktorých sme všetci závislí.
Projekt SaveGREEN posilní súdržnosť zelenej infraštruktúry v horských oblastiach Karpát, Álp a Balkánu, a to zlepšovaním medziodborovej spolupráce v oblasti ochrany prírody a starostlivosti o prírodné hodnoty (napr. voľne žijúce zvieratá, lesy, rieky), dopravy a územného plánovania. Stane sa tak prostredníctvom plánovania a realizácie integrovaných opatrení s cieľom minimalizovať negatívne dopady hospodárskeho rozvoja.
Projekt SaveGREEN bude podporovať medziodborovú a nadnárodnú spoluprácu a budovať komplexnú poznatkovú základňu pre rozvoj konkrétnych riešení zameraných na zlepšovanie, obnovu a zachovanie funkčnosti kľúčových ekologických koridorov v karpatských, alpských a bulharských horských údoliach. 1. Les Kobernausser (Rakúsko)
2. Pöttsching, alpsko-karpatský koridor (Rakúsko)
3. Beskydy – Kysuce, cezhraničná oblasť (Česká republika – Slovensko)
4. Novohrad – Nógrád, cezhraničná oblasť (Slovensko – Maďarsko)
5. Zakarpatská oblasť (Ukrajina)
6. Údolie Mureş (Arad – Deva, Rumunsko)
7. Údolie Mureş (Târgu Mureş – Târgu Neamţ, Rumunsko)
8. Koridor Rila – Verila – Kraishte (Bulharsko)
Projekt SaveGREEN naviaže na kľúčové výsledky predošlých projektov riešených v rámci programu Interreg DTP - ako boli TRANSGREEN, ConnectGREEN a HARMON a bude identifikovať, zhromažďovať a presadzovať najlepšie riešenia pre ochranu migračných koridorov, vrátane monitorovania dopadov prijatých opatrení. Na základe integrovaného plánovania tak projekt pomôže zostaviť vhodné odporúčania pre následné opatrenia a politické koncepcie.